Mistrzostwa Polski light-contact - Kurzętnik

Z udziałem prawie 500 zawodników z 77 klubów odbyły się w dniach 9-10 czerwca w Kurzętniku mistrzostwa Polski w kickboxingu formuły light-contact. Ekipa LKSW Dan Świdnik wywalczyła w nich trzy medale. Na najwyższym stopniu podium w kategorii seniorek +70 kg stanęła Adrianna Skowrytko. Zeszłoroczna mistrzyni Polski wśród juniorek udanie zadebiutowała w wyższej kategorii wiekowej pokonując w finale przed czasem rywalkę z Maximusa Wejherowo. Bliska złota była Emilia Szalak w juniorkach do 70 kg, która po trzech wysoko wygranych w walkach dopiero w finale uległa bardziej doświadczonej w kickboxingu rywalce z Poznania. Brązowy medal w kategorii +94 kg juniorów zapisał na koncie Daniel Marciszkiewicz przegrywając półfinał z późniejszym złotym medalistą z Torunia. Tym razem poza strefą medalową zakończył start Mateusz Buda. Był to ostatni występ zawodników Dana przed wakacjami.

Wyjazd do Kurzętnika został dofinansowany w ramach programu Wiodących Ludowych Klubów Sportowych LZS przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.