XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa PUT - Wieliczka

W dniach 12-13 marca 2016 roku w Wieliczce odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Polski w taekwondo. W imprezie wystartowało około 500 zawodników z Polski, Armenii, Austrii, Czech i Ukrainy, wśród nich silna ekipa Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan. Danowcy wywalczyli ogółem 24 złote, 18 srebrnych i 13 brązowych medali, co dało im drugie miejsce w klasyfikacji generalnej za KS Orient Częstochowa. Rekordzistą okazał się Jan Jaworski startujący w kategorii dzieci, który tryumfował w układach tradycyjnych, dowolnych, technikach specjalnych, walkach soft-stick i jedynie w kopnięciach szybkościowych zajął drugie miejsce. Cztery medale: złota w technikach specjalnych i soft-stick, srebro w układach i brąz w kopnięciach szybkościowych wywalczył Igor Głowienka. Po dwa złota zdobyli Szymon Mołdoch (układy i kopnięcia szybkościowe), Zuzanna Głąb (układy i walki soft-stick) oraz Paweł Zdun (semi-contact i light-contact). Złote medale wywalczyli także Nikodem Dejko, Tomasz Gumienniak (soft-stick), Oliwia Frączyk, Sebastian Chudzik, Małgorzata Ciesielska, Adrianna Skowrytko, Emilia Szalak (semi-contact), Michał Markowski, Julia Matyś, Daniel Marciszkiewicz, Agnieszka Ponieważ (układy tradycyjne) i Jakub Trześniak (techniki specjalne), srebra Nikodem Dejko, Julia Matyś (kopnięcia szybkościowe), Kacper Głowienka, Piotr Woźniak (soft-stick), Łukasz Oleszek, Natalia Oleszek, Paweł Ponieważ, Kacper Lekan (układy tradycyjne), Mateusz Buda, Emilia Szalak, Marcin Gupta, Michał Żołędź (light-contact), Daniel Cur (układy otwarte), Marcin Gupta, Daniel Poliszuk, Krystian Żuk(semi-contact). Na najniższym stopniu podium stanęli Maciej Dąbrowski (soft-stick), Oliwia Frączyk, Kacper Głowienka, Jakub Wieczerzak (układy tradycyjne), Michał Markowski (techniki specjalne), Natalia Oleszek, Paweł Wilczopolski, Mateusz Buda, Kacper Lekan, Agnieszka Smolak, Tadeusz Wesołowski (semi-contact), Jakub Wieczerzak (układy otwarte). Podczas uroczystego otwarcia zawodów danowcy odebrali także puchar dla najlepszej drużyny Polskiej Unii Taekwondo w rankingu za rok 2015, zaś zawodniczka klubu Małgorzata Ciesielska odebrała certyfikat za zdany w styczniu egzamin na stopień mistrzowski pierwszy dan - czarny pas. Wyjazd do Wieliczki zorganizowano przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik.