Medal na Pucharze Świata w Budapeszcie

W dniach 13-15 maja w Budapeszcie odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w kickboxingu - Hungarian World Cup. W szranki stanęło 1243 zawodników reprezentujących 168 drużyn z 32 krajów, co dało 2130 startów indywidualnych. Barwy LKSW Dan reprezentowała trójka sportowców. Spośród nich najlepiej zaprezentował się Paweł Zdun. Nasz reprezentant po raz trzeci w tym sezonie (po mistrzostwach Europy i Austrian Classics) stanął na podium imprezy międzynarodowej najwyższej rangi, zdobywając brązowy medal w kategorii light-contact juniorów do 63 kg. Podobnie jak w dwóch poprzednich wymienionych imprezach, nie do przejścia okazał się Anglik Elijah Everill, który w Budapeszcie startując w trzech formułach walki - pointfighting, light-contact i kick-light - wywalczył trzy złote medale. Naszej pozostałej dwójce zawodników, Mateuszowi Budzie i Zuzannie Wesołowskiej, nie udało się wejść na podium mimo ambitnej postawy, zdobyli jednak nowe doświadczenia w walkach z czołowymi zawodnikami z Włoch, Grecji i Węgier.