Mistrzostwa OOTKD ITF w Nałęczowie

11 czerwca w Nałęczowie odbyły się mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwondo ITF. W turnieju wystąpiło 10 klubów z województw lubelskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. Gościnnie w imprezie wzięła udział także ośmioosobowa reprezentacja LKSW Dan Świdnik. Łupem naszych zawodników padło sześć medali. Na najwyższym stopniu podium w układach formalnych dziewcząt w kategorii I dan stanęła Małgorzata Ciesielska. Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium w walkach, tym razem w kategorii junior/senior do 69 kg, stanął Paweł Zdun pokonując w finale klubowego kolegę Marcina Guptę. Złoto w walkach juniorów do 60 kg wywalczył Mateusz Buda, a do 65 kg - Emil Dębczuk. Bliski złota był także Michał Żołędź, który w kategorii do 55 kg kadetów po dwóch wygranych pojedynkach w finale minimalnie uległ Patrykowi Suryntowi z Dęblińskiej Szkoły TKD. Sprawne przeprowadzenie imprezy i efektowne medale przyczyniły się do dobrej oceny turnieju, który dla naszych reprezentantów był przede wszystkim sparingiem i możliwością sprawdzenia się w walkach według nieco innych przepisów.