Polish Open Cup ITF w Dzierżoniowie

11 marca w Dzierżoniowie odbył się turniej Polish Open Cup organizowany przez Polskie Zrzeszenie Taekwondo ITF. W zawodach wystartowało około 500 zawodników z całej Polski, w tym szóstka reprezentantów LKSW Dan Świdnik. Danowcy wywalczyli pięć złotych i trzy brązowe medale. Znakomicie zaprezentowali się senior Marcin Gupta i juniorka Emilia Szalak - oboje dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, tryumfując tak w walkach semi-contact, jak i light-contact. Szczególnie imponujące było zwycięstwo Emilii Szalak w finałowej walce semi-contact, która zakończyła się przed czasem przewagą techniczną 12:0. Złoto w walkach light-contact wywalczył także junior Mateusz Buda, któy w semi-contact minimalnie uległ w walce o wejście na podium bardzo dobremu zawodnikowi z Polic. Dwa brązy - w walkach light-contact i układach formalnych - przywiozła z Dzierżoniowa juniorka Małgorzata Ciesielska, zaś brąz w semi-contact przypadł w udziale juniorowi młodszemu Kacprowi Guzowi. Start na Polish Open Cup był cennym sparingiem przed zbliżającymi się międzynarodowymi mistrzostwami Polski w taekwondo, które odbędą się w Krakowie. Działalność LKSW Dan wspiera Gmina Miejska Świdnik, zaś zorganizowanie wyjazdu do Dzierżoniowa było możliwy dzięki pomocy pana Piotra Trześniaka.

W galerii filmów znajduje się teledysk z zawodów.