Moravia Open 2017 - Ostrawa, Czechy

Data: 29 września-1 października 2017


Miejsce: K Trojhalí 3361/5, 702 00 Ostrava – Moravská Ostrava
Organizator: Škola Taekwondo ITF Karviná, www.karvina.taekwondo.cz, www.ligataekwondo.cz

Startowe:

600 CZK indywidualnie

-zniżka 100 CZK przy wystawieniu min. 1 sędziego na 10 zawodników
-zniżka 100 CZK dla ekip wystawiających min. 20 zawodników
(czyli 20-osobowa ekipa z 2 sędziami płaci startowe 400 CZK

400 CZK za drużynę w walkach

+ konkurencje dodatkowe:
600 CZK za BEST OF THE BEST w matsogi (seniorzy bez podziału na wagi)
400 CZK za BEST OF THE BEST w point fightingu (seniorzy bez podziału na wagi)

W seniorach w kategorii matsogi (light-contact) zwycięzca całej kategorii otrzymuje 10 EUR za każdą wygraną walkę po drodze do złota.

Rejestracja i waga:
piątek 29.9.2017 od 19:00 do 22:00
sobota 30.9.2017 od 20:00 do 22:00

ORIENTACYJNY PLAN IMPREZY
Piątek, 29.9.2017 19:00 – 22:00 rejestracja i waga

Sobota, 30.9.2017 8:00 - otwarcie hali
8:15 odprawa sędziów
8:45 odprawa trenerów
9:30 uroczyste otwarcie Moravia open
(w sobotę odbędzie się rywalizacja juniorów i seniorów)
19:00 – 21:00 rejestracja i waga kategorii startujących w niedzielę (mini, żacy młodsi, żacy starsi)
22:00 planowany koniec 1. dnia rywalizacji (orientacyjnie)

Niedziela, 1.10.2017
8:00 - otwarcie hali
8:15 odprawa sędziów
8:45 odprawa trenerów
9:30 kontynuacja zawodów
(mini, żacy młodsi, żacy starsi)
18:00 planowany koniec 2. dnia rywalizacji (orientacyjnie)

SZCZEGÓŁY ZAWODÓW
I. Rywalizacja: indywidualnie, drużynowo (tylko matsogi - light-contact)
II. Kategorie wiekowe:
mini (chłopcy i dziewczęta) – rocznik 2010 i młodsi
młodsi żacy (chłopcy i dziewczęta) – rocznik 09, 08, 07
starsi żacy (chłopcy i dziewczęta) – rocznik 06, 05, 04
młodsi juniorzy i juniorki – rocznik 03, 02
starsi juniorzy i juniorki – rocznik 01, 00 a 99 (zawodnicy urodzeni w 1999 roku, którzy ukończyli 18 lat do dnia zawodów, mogą wybrać, czy startują w juniorach starszych, czy w seniorach)
seniorzy, seniorki – rocznik 98 i starsi

III. Dyscypliny w kategoriach:
Rywalizacja w kategoriach mini, młodszych i starszych żaków, młodszych i starszych  juniorów odbędzie się w 3 indywidualnych dyscyplinach: tul (układy ITF), walki i techniki specjalne. Seniorzy rywalizują dodatkowo w testach siły.
IV. Strój: Zawodników obowiązują białe doboki. Wyjątek stanowią posiadacze 10.kup oraz zawodnicy startujący w kategorii BEST OF THE BEST w POINTFIGHTINGU, którzy mogą startować w strojach do kickboxingu.

UKŁADY INDYWIDUALNE TAEKWON-DO ITF

Kategorie:
mini: 8. kup i wyższe
młodsi żacy (chłopcy i dziewczęta): 8. + 7., 6. kup i wyższe
starsi żacy (chłopcy i dziewczęta): 8. + 7., 6. + 5., 4. + 3., 2. kup i wyższe
młodsi juniorzy i juniorki: 8. + 7., 6. + 5., 4. + 3., 2. + 1., I. dan i wyższe
starsi juniorzy i juniorki: 8. + 7., 6. + 5., 4. + 3., 2. + 1., I. dan, II. dan i wyższe
seniorzy i seniorki: 8. + 7., 6. + 5., 4. + 3., 2. + 1., I. dan, II. dan, III. dan i wyższe
Eliminacje: 1 wskazany układ maksymalnie do stopnia posiadanego przez zawodnika
Finał: 1 wybrany układ maksymalnie o 1 powyżej stopnia posiadanego przez zawodnika i 1 obowiązkowy układ maksymalnie do stopnia posiadanego przez zawodnika

Konkurencja dodatkowa – układy dowolne dla stopni 10. i 9. kup
Kategorie:
mini: 10. + 9.
młodsi żacy (chłopcy i dziewczęta): 10. + 9.
starsi żacy (chłopcy i dziewczęta): 10. + 9.

Eliminacje i finał: 1 wymyślony ukłąd trwający maksymalnie 1 minutę. Jeśli zawodni przekroczy czas, sędzia przerwie występ, ale nie obniży to oceny.

WALKI SPORTOWE TAEKWON-DO ITF – INDYWIDUALNE
Walki rozgrywane systemem repasażowym (po pierwszej przegranej zawodnik walczy dalej w drabince repasażowej, odpada po dwóch przegranych). Jeśli w kategorii będzie 3 zawodnikó, walczą każdy z każdym.
Matsogi (od 4. kup)
Kategorie wagowe:
młodsi żacy (chłopcy i dziewczęta): -140, -150, +150 cm
starsi żacy (chłopcy i dziewczęta): -32, -38, -44, -50, +50
juniorzy: -51, -57, -63, -69, -75, +75 kg
juniorki: -46, -52, -58, -64, -70, +70 kg
seniorzy: -57, -64, -71, -78, -85, +85 kg
seniorki: -51, -57, -63, -69, -75, +75 kg

młodsi żacy (chłopcy i dziewczęta): matsogi (4. kup i wyższe)
Eliminacje: rundy 2 x 1 min
Finały: rundy 2 x 1 min
starsi żacy (chłopcy i dziewczęta): matsogi (4. kup i wyższe)
Eliminacje: rundy 2 x 1 min
Finały: rundy 2 x 1 min
Juniorzy i seniorzy: matsogi (4. kup i wyższe)
Eliminacje: rundy 2 x 2 min
Finały: rundy 2 x 2 min
Walki drużynowe 5+1: od młodszych żaków – każda walka po 2 minuty
Ochraniacze: rękawice, ochraniacze stóp, krocza, zębów
W walkach mini i żaków obowiązkowo kaski

Kategorie dodatkowe – soft-stick i pointfighting dla stopni 10. – 5. kup
Walki rozgrywane systemem repasażowym (po pierwszej przegranej zawodnik walczy dalej w drabince repasażowej, odpada po dwóch przegranych). Jeśli w kategorii będzie 3 zawodników, walczą każdy z każdym.

Kategorie dla 10. – 5. kup
mini: -120, +120 cm – SOFT STICK
młodsi żacy (chłopcy i dziewczęta): -140, -150, +150 cm - SOFTKICK
starsi żacy (chłopcy i dziewczęta): -150, -160, +160 cm - POINTFIGHTING
młodsi juniorzy i juniorki: -160, -170, +170 cm - POINTFIGHTING
starsi juniorzy i juniorki: -170, -180, +180 cm - POINTFIGHTING
seniorzy: -180, -190, +190 cm - POINTFIGHTING
seniorki: -170, -180, +180 cm - POINTFIGHTING
Punktacja w walkach pointfighting i soft-stick jak w PUT.

Mini : soft stick (60cm)
Eliminacje i finały: rundy 1 x 1 min
młodsi żacy (chłopcy i dziewczęta): softkick (60cm)
Eliminacje: rundy 1 x 1 min
Finały: rundy 2 x 1 min
starsi żacy (chłopcy i dziewczęta): pointfighting (10. – 5. kup)
Eliminacje: rundy 1 x 1,5 min
Finały: rundy 2 x 1 min
Juniorzy i seniorzy: pointfighting (10. – 5. kup)
Eliminacje: rundy 1 x 2 min
Finały: rundy 2 x 1,5 min

Specjalna kategoria dodatkowa – pointfighting
Dla seniorów i seniorek od 4.kup wzwyż
Seniorzy – BEST OF THE BEST w MATSOGI (bez podziału na wagi)
Zwycięzca otrzymuje 70%, a przegrany w finale 30% startowego z tej kategorii.
Dla wszystkich seniorów i seniorek
Seniorzy – BEST OF THE BEST w POINTFIGHTINGU (bez podziału na wagi)
Zwycięzca otrzymuje 70%, a przegrany w finale 30% startowego z tej kategorii.

Techniki specjalne – indywidualnie
Wszystkie kategorie wiekowe od 6 kup. 5 technik specjalnych wg zasad ITF. Techniki Dolmyo a Bandae muszą wykonywać jedynie zawodnicy od 2. kup.

Techniki specjalne dla młodszych stopni

Młodsi żacy (chłopcy i dziewczęta) do 7. kupu - tylko technika Twimyo Nopi Ap Chagi na łapę jak na zawodach PUT.

Mini - kopnięcia szybkościowe ap chagi po 10 sekund na prawą i lewą nogę jak w PUT.

Testy siły (rozbicia)
Tylko seniorzy i seniorki od 6. kup. 6 technik wg przepisów ITF. Techniki Bandae, Palkup i Dolmyo rozbijaą tylko zawodnicy od 2.kup.


UWAGI

Organizator zapewnia nocleg i wyżywienie sędziom w hotelu Imperial w pobliżu hali.

Każdy zawodnik musi mieć podpisane oświadczenie o starcie na własne ryzyko.

Organizator zastrzega prawo do połączenia kategorii w razie zbyt małej liczby zawodników.

Najliczniejsza drużyna zawodów otrzymuje nagrodę - sprzęt sportowy od firmy Ippon, która będzie miała stoisko w hali. Klub gospodarzy nie wlicza się do tej rywalizacji.

Na www.ligataekwondo.cz będzie transmisja online z zawodów.